Jsme rodinná firma s dlouhou historií. Baví nás kavárenství a máme desítky partnerů po celé republice. Přidejte se do naší rodiny!

0

Spolupracujeme se 120 odběrateli.
Víme, jak nastavit fungující podnik zevnitř.

0

Máme 25 let zkušeností.
Turbulence na trhu nás jen tak nezaskočí.

0

Tvoříme širokou rodinu.
Naše síť partnerů i subdodavatelů je po celé republice i v zahraničí.

Doporučíme Vám kvalitní značky a sestavíme portfolio na míru. V ČR zjišťujeme distribuci těchto značek:

Naše historie

  

od Rakouska Uherska
od Rakouska Uherska

Vášeň ke kávě a kavárenskému prostředí sahá v rodině Praisů do období Rakousko-Uherska, kdy naši předkové vlastnili kavárnu Café Stiasny na rohu ulice Arbaitergasse ve Vídni. Provoz kavárny však ukončila druhá světová válka.

1997 založení firmy

Naše rodina se znovu vrátila do gastronomie v roce 1997 a pod názvem KP Trading působila na jihu Moravy, jako regionální distributor originálního horkého nápoje z Kanady – Hot Apple.

obchod s kávou
obchod s kávou

V roce 2011, na veletrhu v Miláně, jsme se poprvé setkali s Dantem Cagliari, majitelem pražírny Industria Torrefazione Caffe. Tehdy jsme se dohodli na spolupráci a reprezentaci pražírny a značky Caffè L’Antico v České republice. Tím začala další významná etapa KP Trading. V následujících letech byla firma posílena o oba syny Karla a Tomáše. Návštěvy Itálie byly stále častější, abychom získali potřebné dovednosti a zkušenosti k úspěšnému prodeji kávy. Přirozeně se  sortiment rozrostl o výrobce kávovarů, mlýnků, baristických potřeb, čistících prostředků.

Drink me Chai
Drink me Chai

Začátkem roku 2019 jsme dokončili jednání s anglickým výrobcem Drink Me Chai o zastoupení pro Českou republiku. Jeho nejznámější produkt Chai Latté jsme doplnili o novinky Superblend. Ty nás posunuly blíže zákazníkům vyznávajících zdravý životní styl.

tukap.cz – náš e-shop
tukap.cz – náš e-shop

V květnu roku 2019 jsme spustili náš e-shop s cílem poskytovat kvalitní produkty a skvělý zážitek z online nakupování.

Fonte Handcrafted Blends
Fonte Handcrafted Blends

V roce 2021 jsme začali spolupracovat s italsko-německou firmou Fonte Handcrafted Blends, která

Změna názvu firmy
Změna názvu firmy

V roce 2023 dovršila naše rodinná firma 26 let působení na českém i zahraničním trhu. Abychom posílili image rodinné firmy, jméno Prais se stalo, také obchodním jménem naší společnosti. 28.4.2023 jsme společnost KP Trading Brno, s.r.o. přejmenovali na Prais Family s.r.o.. Značka Prais zastřešuje náš e-shop tukap.cz a výrobní sekci Balenýcukr.cz . Věříme že značka Prais, pro Vás bude v budoucnu bezpečným přístavem, kde neleznete to co právě Vy hledáte. Zboží, servis nebo poradenskou službu.